پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : ديدار دوستانه بسكتبال ايران با صربستان
یکشنبه، 6 خرداد 1397 - 20:00 کد خبر:28629

سرپرست تيم ملي بسكتبال در پاسخ به اين سوال كه قرار است با كدام تيم‌هاي ملي چين بازي كنيم و آيا حريف، تيم اصلي‌اش را برابر ايران به ميدان مي‌فرستد؟ تصريح كرد: با همان تيم‌هاي آبي و قرمز چين بازي خواهيم كرد اما اينكه با تركيب كامل برابر ما به ميدان مي‌آيند يا اينكه اصلا چه تركيبي دارند بايد آنجا ببينيم و متوجه شويم.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از پارس نيوز، در اين روزها كه رامين طباطبايي رئيس فدراسيون بسكتبال روزه سكوت گرفته و ترجيح مي‌دهد پاسخگوي سوالات و انتقادات نباشد، مسعود قاسمي به عنوان مدير تيم‌هاي ملي بيشتر درباره وضع و اوضاع بسكتبال صحبت مي‌كند. او درباره برنامه‌هاي تيم ملي در اردوي چين اظهار كرد: ملي‌پوشان بامداد يكشنبه راهي چين مي‌شوند و طبق برنامه دو بازي با تيم‌هاي ملي اين كشور خواهند داشت و به اميد خدا 13 خرداد تهران خواهند بود. قرار است در دو شهر مسابقه داشته باشيم.

سرپرست تيم ملي بسكتبال در پاسخ به اين سوال كه قرار است با كدام تيم‌هاي ملي چين بازي كنيم و آيا حريف، تيم اصلي‌اش را برابر ايران به ميدان مي‌فرستد؟ تصريح كرد: با همان تيم‌هاي آبي و قرمز چين بازي خواهيم كرد اما اينكه با تركيب كامل برابر ما به ميدان مي‌آيند يا اينكه اصلا چه تركيبي دارند بايد آنجا ببينيم و متوجه شويم.

او درباره ادامه برنامه‌هاي تيم ملي بعد از چين بيان كرد: تيم ملي به تهران بازخواهد گشت و در برنامه بعدي‌اش راهي صربستان مي‌شود. دو بازي با تيم ملي صربستان خواهيم داشت و شرايط را فراهم كرده‌ايم تا چند بازي تداركاتي با چند باشگاه خوب صربستان هم برگزار كنيم. تيم ملي از آنجا به طور مستقيم راهي دوحه مي‌شود تا با قطر در پنجره سوم انتخابي جام جهاني رقابت كند. سپس به ايران مي‌آييم و با قزاقستان در تهران بازي خواهيم كرد.

قاسمي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به استقبال خوب مردم از بازي‌ها امكان انتقال بازي‌ها به 12 هزار نفري وجود دارد يا نه؟ بيان كرد: اين كار نياز به هماهنگي‌هايي دارد كه براي آينده بايد برنامه‌ريزي كنيم. به هر حال اختلاف تماشاگر در سالن بسكتبال آزادي و سالن 12 هزار نفري زياد است اما ما هماهنگي‌ها را انجام مي‌دهيم. شايد هم اصلا اتفاقي خوب افتاد و بازي‌ها به افراسيابي منتقل شد. از طرف ديگر هم ما برنامه داريم كه بازي‌ها را به شهرستان‌ها منتقل كنيم و در شهرستان‌ها مسابقه داشته باشيم.

مدير تيم‌هاي ملي با اشاره به ميزباني گرگان از رقابت‌هاي جوانان غرب‌آسيا بيان كرد: هماهنگي‌ها انجام شده و يكسري موارد بايد اصلاح شود كه آقاي توفيق به عنوان مسوول مسابقات موارد را به دوستان ما در گرگان منتقل كرده تا همه چيز براي مسابقات مهيا شود.

سرپرست تيم ملي بسكتبال درباره برنامه‌هاي بعدي تيم ملي بعد از ديدار با قزاقستان بيان كرد: كادرفني بايد برنامه‌هاي مورد نيازش را اعلام كند اما آنچه كه فعلا تنظيم شده حضور در تورنمنت اطلس چين است و سپس تيم ملي راهي بازي‌هاي آسيايي جاكارتا مي‌شود.

او در پاسخ به اين سوال كه تيم ملي اميد چه برنامه‌اي دارد؟ تصريح كرد: تيم آبي. اجازه دهيد كه اين فرهنگ‌سازي ايجاد شود و تيم‌هايمان مثل چين آبي و قرمز شناخته شود و كارشان پيش برود. تيم آبي تحت نظر كادرفني‌اش است و ان‌شاءالله در جام ويليام جونز شركت مي‌كند. زير ساخت جوان اين تيم را تشكيل مي‌دهد كه براي آينده بسكتبال آماده شود.

قاسمي در پاسخ به اين سوال كه بهتر نبود اگر قرار است از چين الگو برداري كنيم تقليد كامل نمي‌كرديم و به جاي تيم‌هاي قرمز آبي مثلا سبز و قرمز ايجاد مي‌كرديم و كمي خلاقيت داشتيم؟ بيان كرد: بله به نكته خوبي اشاره كرديد. ما واقعا به اين موضوع توجه نكرده‌بوديم.

او در پاسخ به اين سوال كه ماجراي ناراحتي حدادي و اينكه تنهايي در آكادمي ملي المپيك تمرين مي‌كند چيست؟ تصريح كرد: به هيچ وجه ناراحتي وجود ندارد. هماهنگي با كادرفني ايجاد شده‌است و او در آكادمي تمرين مي‌كند. شايد در آنجا مصدوميت‌هاي قديمي را كه دارد تحت درمان قرار داده چون امكانات در آنجا كامل است و مي‌تواند از آنها استفاده كند. طبق هماهنگي كادرفني، حدادي در اين اردو با تيم نيست و تمريناتش را انجام مي‌دهد. اصلا ناراحتي وجود نداشته و تيم سرحال است و اميدواريم همه حمايت كنند.

سرپرست تيم ملي بزرگسالان و اميد در پاسخ به اين سوال كه در روزهايي كه تيم ملي بزرگسالان برنامه دارد فرزاد كوهيان به عنوان مربي تيم ملي بزرگسالان و سرمربي تيم اميد چه طور به دو كارش مي‌رسد؟ بيان كرد: طبق برنامه‌ريزي‌ها فرزاد كوهيان و محمد عابديني به چين نمي‌روند و فقط مهران شاهين‌طبع به همراه مهران آتشي با تيم ملي راهي چين خواهند شد.

مدير تيم‌هاي ملي بسكتبال درباره وضعيت تيم ملي جوانان قبل از قهرماني آسيا و انتخابي جام جهاني نيز بيان كرد: تيمي خوب با كادرفني پرتلاشي داريم و تمام تلاش ما اين است كه برنامه‌ريزي مناسبي براي موفقيت آنها داشته باشيم. طبق برنامه قرار است به تورنمنت اطلس بروند و در سه شهر چين با كرواسي، منتخب آمريكا و چين سه بازي داشته باشند كه مجموع 9 بازي برايشان پيش‌بيني شده‌است.

قاسمي در پايان به سوال ايسنا مبني براينكه درست است از اتفاقي در فدراسيون ناراحت بوده و چند روزي قهر كرده‌است؟ تصريح كرد: از چه كسي ناراحت شوم؟ مادرم كسالت دارد و براي اينكه كنار او باشم 48 ساعت در فدراسيون نبودم و هيچ ناراحتي وجود ندارد.