پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : نمايش فيلم پايان روياها در جمهوري چك
یکشنبه، 6 خرداد 1397 - 10:34 کد خبر:28623

«پايان روياها» ساخته محمدعلي طالبي از توليدات بلند سينمايي كانون پرورش فكري نهمين حضور بين المللي خود را در بخش چشم‌انداز پنجاه و هشتمين جشنواره بين‌المللي فيلم كودكان و نوجوانان «زلين» جمهوري چك تجربه مي كند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، اين فيلم در سالن شماره 4 سينما گلدن اپل شهر زلين جمهوري چك به نمايش در مي آيد.

اين جشنواره از بخش‌هاي مختلف رقابتي و غيررقابتي شامل بخش‌هاي مسابقه بين‌المللي، فيلم‌هاي بلند كودكان، فيلم‌هاي بلند نوجوانان، فيلم كوتاه پويانمايي كودكان، اولين فيلم بلند اروپايي، دانشجويي و نيز بخش‌هاي غيررقابتي چشم‌انداز، روزهاي سينماي اروپا، فيلم‌ها و توليدات تلويزيوني كشور چك، فيلم‌هاي مستند و ستارگان جوان تشكيل شده است.

اين جشنواره معتبر جهاني عضو فعال انجمن فيلم كودكان اروپايي است كه از سال 2010 توانسته هر ساله با نمايش 300 فيلم از سراسر دنيا پذيراي 95 هزار كودك و بزرگسال باشد و از ويژگي‌هاي برجسته اين رويداد مهم سينمايي مي‌توان به نمايش همزمان فيلم‌ها در ديگر شهرهاي كشور چك به جز زلين اشاره كرد.

هدف از برگزاري اين جشنواره ارائه سينماي جهان براي كودكان و نوجوانان در جمهوري چك است به طوري كه آنان را براي توليد فيلم به رقابت با همسالان خود ترغيب كرده و نه تنها موجبات سرگرمي مخاطبان جوان را فراهم مي‌كند بلكه از طريق رسانه به گونه‌اي آنها را آموزش مي‌دهد تا آگاهي خود را نسبت به جهان اطراف‌شان از طريق زيباشناسي گسترش دهند.

جشنواره بين‌المللي فيلم زلين از 4 تا 12 خرداد (25 مه تا 2 ژوئن 2018) در شهر زلين جمهوري چك برگزار مي‌شود.