پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : ايران شريك استراتژيك اتحاديه اروپاست
دوشنبه، 24 اردیبهشت 1397 - 09:52 کد خبر:28545

وزير اقتصاد جمهوري بلغارستان كه كشورش رياست دوره‌اي اتحاديه اروپا را بر عهده دارد، در ديدار با وزير اقتصاد كشورمان در واكنش به خروج ايالات متحده آمريكا از برجام، با تأكيد بر تداوم همكاري‌هاي اين اتحاديه با كشورمان، جمهوري اسلامي ايران را شريك استراتژيك اروپا خواند.

  به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از شادا، مسعود كرباسيان پس از اين ديدار در گفت‌وگو با خبرنگاران، برگزاري اين ديدار با وزير اقتصاد جمهوري بلغارستان را به‌ويژه با توجه به رياست دوره‌اي اين كشور بر اتحاديه اروپا، داراي اهميت زيادي خواند و گفت: در اين ديدار، وزير اقتصاد بلغارستان با روحيه‌اي بسيار مثبت و صادقانه از توسعه همكاري‌هاي دو كشور استقبال كرد و راه‌حل‌هايي براي فراهم‌آوردن هر‌چه بيشتر زمينه همكاري‌ها ارائه داد.

كرباسيان اظهار كرد: ايران و بلغارستان روابط همكاري اقتصادي ديرينه در زمينه‌هاي صنعتي، كشاورزي و حمل‌و‌نقل دارند و اين سفر موقعيت خوبي را براي توسعه اين روابط براي طرفين فراهم آورد. او افزود: خوشبختانه عمده موافقت‌نامه‌ها از جمله اجتناب از اخذ ماليات مضاعف و همكاري‌هاي گمركي بين طرفين امضا شده و يك سري موافقت‌نامه‌هاي ديگر هم در سفر آتي من به بلغارستان در شهريور ماه مورد بررسي و مذاكره قرار خواهد گرفت.