پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : توسعه همكاري‌هاي فرهنگي ايران و يونان
یکشنبه، 1 بهمن 1396 - 10:10 کد خبر:27731

تعاملات و همكاري‌هاي فرهنگي و هنري بين دو كشور ايران و يونان، توسعه مي‌يابد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، علي‌محمد حلمي، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در آتن، 27 دي‌ماه با خانم نيلي لودا، رييس مركز فرهنگي شهرداري‌هاي مناطق فيلوتي، نيو و پاليئو پسيخيكو ديدار و در خصوص توسعه همكاري‌هاي فرهنگي و هنري دو كشور، گفت‌وگو كرد.

حلمي در سخناني، به برگزاري هفته فيلم ايران در يونان اشاره كرد و گفت: طي چند روز آينده هفته فيلم ايران را با بنياد فيلم يونان برگزار مي‌كنيم و در جريان آن، تعداد 8 فيلم به نمايش گذشته خواهد شد.

رايزن فرهنگي كشورمان با اشاره به هفته فيلم ايران با همكاري جشنواره بين‌المللي فيلم تسالونيك و گفت‌وگوي اديان با كليسا و دانشگاه‌هاي يونان در تهران، از برگزاري دومين دور اين گفت‌وگوها در يونان خبر داد.

وي در ادامه، افزود: برنامه موسيقي با همكاري قصر موسيقي يونان در قصر موسيقي آتن، جزيره سيروس و نمايشگاه‌هاي هنري در آتن و جزاير يونان نيز از ديگر برنامه‌هاي‌ رايزني فرهنگي كشورمان است.

حلمي آمادگي رايزني فرهنگي ايران در يونان را برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي و هنري با همكاري شهرداري آتن اعلام كرد.

خانم لودا نيز در اين ديدار، با اشاره به حضور بيش از 90 سفارت در منطقه پسيخيكو و فيلوتي گفت: مايليم با رايزني‌ها و وابسته‌هاي فرهنگي سفارتخانه‌ها همكاري فرهنگي داشته باشيم و اين امر براي ايران كه يك كشور فرهنگي و تاريخي است، از اهميت فراواني برخوردار خواهد بود.

رييس مركز فرهنگي شهرداري از تعامل و توسعه روابط و همكاري‌هاي فرهنگي و هنري با ايران استقبال كرد و گفت: مي‌توانيم برنامه‌هاي هنري از جمله هنرهاي نقاشي، خوشنويسي و سينمايي با همكاري يكديگر داشته باشيم.