پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : گزارشي از گروه ايران در جام جهاني روسيه
شنبه، 16 دی 1396 - 08:18 کد خبر:27593

سايت BSoccer، در گزارشي به بررسي گروه ايران در جام جهاني روسيه پرداخت و نوشت: تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران در گروهي دشوار در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه به مصاف تيم‌هاي ملي ‌اسپانيا، پرتغال و مراكش خواهد رفت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) پايگاه اينترنتي بي‌ساكر، درباره گروه B جام جهاني روسيه نوشت: تقابل اصلي در اين گروه بين كريستيانو رونالدو و تيم‌ ‌ملي فوتبال ‌اسپانيا است. ‌اسپانيا در دوره قبلي جام جهاني در همان مرحله گروهي حذف شد، ولي از زماني كه لوپتگي را به عنوان سرمربي جديد در اختيار داشته است، آنها بدون شكست بودند و با قدرت در انتخابي جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه جواز حضور در اين رقابت‌ها را به دست آوردند. در طرف مقابل پرتغالي وجود دارد كه با كريستيانو رونالدو توانست قهرمان يورو ۲۰۱۶ شود. بهترين فوتباليست جهان طي دو سال گذشته اميد اول درخشش پرتغال در جام جهاني روسيه خواهد بود ايران با هدايت كارلوس كي‌روش، اولين تيم آسيايي بود كه جواز حضور در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه را توانست به دست بياورد.

آنها براي اولين‌بار دو صعود پياپي را به جام جهاني تجربه مي‌كنند.  ايران كه پنجمين حضور خود را در جام جهاني را سپري مي‌كند، طبق گفته‌هاي سرمربي خود به عنوان توريست به جام جهاني نخواهد رفت، بلكه صعود به دور دوم جام جهاني را نشانه گرفته است. كارلوس كي‌روش بعد از جام جهاني برزيل در ۳۸ بازي كه روي نيمكت تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران بوده است توانسته است به ۲۷ پيروزي دست يابد، تنها دو شكست در كارنامه او در اين برهه ديده مي‌شود. ستارگاني همچون سردار آزمون تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران حضور دارند كه توانسته است در ۳۰ بازي ملي ۲۲ گل را به ثمر برساند. همچنين مراكش، تيم‌ ‌ملي فوتبال ديگر اين گروه خواهد بود كه با سرمربي فرانسوي يعني رنارد توانست صعود خوبي به جام جهاني داشته باشد. مراكش از سال ۱۹۹۸ نتوانسته است در جام جهاني حاضر شود. بهترين عملكرد آنها هم حضور در جمع هشت تيم جام جهاني ۱۹۸۶ بوده است.