پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : شادترين قبرستان دنيا در روماني است
یکشنبه، 10 دی 1396 - 09:49 کد خبر:27537

 قبرستان محل دفن اجساد انسان است كه همواره بازماندگان آنها در اين محل به سوگواري مي پردازند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از شفقنا، قبرستان آبي ، در كشور روماني واقع شده است كه بر روي مقبره هاي اين گورستان، اتفاقاتي كه باعث مرگ متوفي شده، روي سنگ قبر متوفي به صورت كارتوني ترسيم شده است.

 افرادي كه در اين قبرستان به مرگ طبيعي مرده اند، شغل آنها مانند چوپان، كشاورز، نخ ريس، معلم و… روي سنگ قبرشان نقاشي شده است.

نكته قابل توجه اين قبرستان اين است كه هركسي وارد اين قبرستان شود با لب خندان بيرون مي آيد چرا كه از نگاه مردم اين منطقه، مرگ به بازي و شوخي گرفته شده است و بر اين باورند كه هركس زودتر بميرد بازي را باخته و رازها و خصوصياتش به صورت طنز برمزارش نقش مي بندد.

ايده قبرستان “آبي” به سال 1935 بازمي گردد كه در آنجا نجاري وظيفه ساخت صليب هاي روي قبر را داشت. او هنگام ساخت اين صليبها كه جنس چوب آن از بلوط بود، با بهره گيري از رسم سوگواري آن منطقه كه بازماندگان متوفي بعد از 3روز سوگواري در محلي دورهم جمع مي شدند و خاطرات و نظرهايشان را راجع به متوفي مي گفتند، به دنبال سوژه براي نقاشي و شعر روي سنگ قبر او بوده و به صليب رنگ آبي مي زد و اطراف آن را رو گل هاي رنگارنگ كشيده و در نهايت هم شعري طنز اما تلخ مي نوشت.