پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تشريح آخرين وضعيت پرسپوليس براي دو بازي پاياني
یکشنبه، 12 اردیبهشت 1395 - 09:02 کد خبر:23117
ما هميشه براي پيروزي برنامه‌ريزي تمرين و بازي مي‌كنيم. اين ميل به پيروزي به خاطر حمايت و انرژي هواداران باعث موفقيت ما بود. در اين بازي هم قطعا مي‌خواستيم ببريم. به همين دليل من مهاجم سوم را هم وارد بازي كردم ولي ما يكسري اشتباه بويژه روي گل اول در فاز دفاع داشتيم.


سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس ضمن اشاره به دليل شكست تيمش برابر نفت آخرين وضعيت سرخپوشان براي دو بازي پاياني ليگ را تشريح كرد و گفت: قطعا هيچ تيمي تواند هميشه در يك سطح بالا بازي كند.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل ازمهر، برانكو ايوانكويچ آخرين وضعيت سرخ‌پوشان را تشريح  و اعلام كرد كه پرسپوليس فقط براي قهرماني در دو مسابقه باقي مانده مي‌جنگد. سرمربي سرخپوشان در تازه ترين گفتگويش به سوالات مطرح شده پاسخ داد:

* با توجه به نظر اكثر كارشناسان، داوري نتيجه بازي با نفت را رقم زد اما پرسپوليس هم تيم هفته‌هاي قبل نبود، چرا؟
- بله قبول دارم. ما در سطح بازي‌هاي قبلي خودمان نبوديم و اين مساله دلايل زيادي مي‌تواند داشته باشد. قبل از هر چيز بايد بگويم بعد از ۲۱ بازي بدون شكست كه با ۱۳ پيروزي همراه بود، طبق قانون احتمالات اين امكان وجود دارد كه دچار چنين شرايطي بشويد. از سوي ديگر مشكلات زيادي هم داشتيم. از يك سو مصدوميت بنگر بود. از سوي ديگر رامين رضائيان را در اختيار نداشتيم. لوكاماريچ هم در تمام طول هفته مريض بود و به اين ترتيب كلا در خط دفاع دچار مشكل بوديم. در نقطه مقابل نيز، حريف بسيار با انگيزه‌اي داشتيم كه بازي را بسته بود. هميشه نمي‌شود در يك سطح فوتبال ارائه كنيم اما در مجموع مثل قبل نبوديم.

* در روزي كه معلوم شد، مثل قبل نيستيد، انتظار مي‌رفت براي تساوي و يك امتياز بازي كنيد، باور بعضي كارشناسان هم اين است كه ميل به پيروزي مانع از اين امر شد تا به بازي دفاعي روي بياوريد؟
- ما هميشه براي پيروزي برنامه‌ريزي تمرين و بازي مي‌كنيم. اين ميل به پيروزي به خاطر حمايت و انرژي هواداران باعث موفقيت ما بود. در اين بازي هم قطعا مي‌خواستيم ببريم. به همين دليل من مهاجم سوم را هم وارد بازي كردم ولي ما يكسري اشتباه بويژه روي گل اول در فاز دفاع داشتيم.

* اشتباه تيم در اين بازي بيشتر نقش داشت، يا اشتباه داوري؟
- اگر آفسايد اعلام مي‌شد كه گلي به ثمر نمي‌رسيد ولي من نمي‌خواهم در مورد داوري صحبت كنم. به همين دليل خيلي به آن نمي‌پردازم ولي واقعيت اين است كه ما يك گل آفسايد خورديم.

* بازيكنان بسيار خوب و استراتژيكي هم در خط مياني داريم كه چند هفته‌اي مي‌شود كيفيت قبل را ندارند، دليل اين مساله چيست؟
- دوست ندارم به صورت مشخص درباره بازيكن خاصي در رسانه‌ها صحبت كنم ولي به هر حال هر مصدوميتي تاثير خودش را مي‌گذارد و در اين بازي هم از عملكرد هافبك‌ها راضي بودم.

* اما يكي از مسائل در اين بازي نرسيدن توپ‌هاي خوب به خط حمله مانند اكثر بازي‌هاي گذشته بود. هر چند با اين وجود نيز حداقل نتيجه تساوي بود، اگر اشتباه داوري روي نمي‌داد؟
- در فوتبال هيچ چيزي مطلق نيست. جدا از اينكه حريف ما بيش از حد انگيزه داشت و بايد خيلي صبور بازي مي‌كرديم. وقتي موقعيت ايجاد نمي‌شود يا توپ نمي‌رسد فقط اين نيست كه توپ را به مهاجمان نرسانده‌اند. رسيدن توپ و خلق موقعيت به خود مهاجم بستگي دارد ولي فقط هم به مهاجم ختم نمي‌شود. ما تيم را به بخش‌هاي مختلف تقسيم نمي‌كنيم. ما يك تيم هستيم و همه چيز به هم پيوسته است.

* حالا براي گسترش فولاد تبريز همان تيمي را مي‌بينيم كه برابر نفت شاهد بوديم يا تيمي كه در دربي حاضر بود؟
- نه ما، بلكه هيچ تيم ديگري نمي‌تواند هميشه در سطح بالا باشد. ما در بازي با نفت ضعيف بوديم. اولين بازي بود كه گل نزديم. بعد از ۲۱ بازي باختيم. انتظارمان اين است كه در بازي بعد، بهتر و با كيفيت‌تر وارد ميدان شويم.

* از نظر بعضي، پيروزي‌هاي پياپي و صدرنشيني باعث شد كه بازيكنان با خيال راحت وارد بازي شوند و به نوعي دچار غرور بودند؟
- من وجود اين خودخواهي و غرور را حس نكردم. آنها خوب مي‌دانند چه نقش و وظيفه مهمي دارند ولي براي هر تيمي پيش مي‌آيد كه پس از بازي‌هاي فراوان دچار افت شود ولي هيچگاه اينطور نبود كه آنها دنبال پيروزي نبودند، بلكه تمام تلاش خودشان را كردند. وجود انگيزه در تيم من جاي سوال ندارد. نمي‌شود برابر ۸۰ هزار تماشاگر بازي كنيد و انگيزه نداشته باشيد. ما براي چنين هواداراني مي‌جنگيم و براي قهرماني هم مي‌جنگيم.

* پنج پيروزي پياپي، ۳۵ بازي گلزني پي در پي، ۲۱ بازي بدون شكست، پيروزي قاطع در دربي، رسيدن به صدر جدول در حالي كه تيم با اشتباهات داوي به انتهاي جدول فرستاده شده بود، همه اتفاقات خوب روزها و ماه‌هاي گذشته بود. مطمئن باشيد اين مورد فراموش نمي‌شود؟
- متاسفانه بازي با نفت اتفاقي بود كه در بدترين شرايط براي ما روي داد ولي ما دو بازي ديگر هم داريم و در بدترين شرايط شانس برابري براي رسيدن به هدفمان را داريم.

* راستي شما در جريان خوابي كه احمد نورالهي ديده بود، هستيد؟
- بله در جريان هستم و خدا كند كه تعبير شود. در واقع براي تعبير شدنش تمام تلاش خودمان را خواهيم كرد.