پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : صرب ها طلاي واترپلوي قهرماني اروپا را از آن خود كردند
شنبه، 3 بهمن 1394 - 22:43 کد خبر:22236
بازيكنان تيم واترپلوي صربستان كه به دلفين هاي صرب و بازيكنان تيم واترپلوي مونته نگرو كه به كوسه هاي مونته نگرويي معروف شده اند با مسابقه امروز خود جمعا 11 بار به مصاف همديگر رفته اند. با پيروزي صربستان، دلفين هاي صرب تاكنون 9 بار كوسه هاي مونته نگرو را شكست داده اند.


 تيم واترپلوي صربستان امروز با يك بازي پرهيجان وديدني و حساس با حضور 16 هزار تماشاچي در ورزشگاه سرپوشيده كمبانك آرناي بلگراد با پيروزي 10 بر 8 بر تيم واترپلوي مونته نگرو در مسابقه فينال رقابت هاي قهرماني واتر پلوي اروپا با شكست تيم پرقدرت واترپلوي مونته نگرو مدال طلاي اين رقابت ها را از آن خود نمود. تيم واتر پلوي صربستان با كسب مدال طلاي امروز خود براي سومين بار متوالي از مدال طلاي قهرماني خود در واترپلوي اروپا دفاع مي كند.

به گزارش پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از شبكه اول تلويزيون دولتي صربستان، همچنين امروز تيم واترپلوي مجارستان با نتيجه 13 بر 10 تيم واترپلوي يونان را شكست داد و مدال برنز رقابت هاي قهرماني اروپا را تصاحب نمود.

تيم واتر پلوي مجارستان تاكنون 12 مدال طلا، 6 مدال نقره و 5 مدال برنز را در كارنامه ورزشي خود دارد اما در اين دوره از مسابقات تنها به كسب مدال برنز بسنده كرد.

بازيكنان تيم واترپلوي صربستان كه به دلفين هاي صرب و بازيكنان تيم واترپلوي مونته نگرو به كوسه هاي مونته نگرويي معروف شده اند با مسابقه امروز خود جمعا 11 بار به مصاف همديگر رفته اند كه با پيروزي امروز صربستان دلفين هاي صرب با پيروزي خود تا كنون 9 بار كوسه هاي مونته نگرو را شكست داده اند.

سي ودومين دوره رقابت هاي واتر پلوي مردان و شانزدهمين رقابت هاي واترپلوي بانوان اروپا امسال به ميزباني صربستان از دهم ژانويه لغايت 23 ژانويه در بلگراد برگزار شد كه در اين رقابت ها صربستان براي سومين بار متوالي مدال طلاي واترپلوي مردان را از آن خود نمود. تيم واترپلوي بانوان صربستان نيز در اين رقابت ها مقام نهم را از آن خود كرد.

صربستان به عنوان وارث يوگسلاوي سابق تاكنون در رقابت هاي واترپلوي اروپا 6 مدال طلا ، 9 مدال نقره و5 مدال برنز را در كارنامه خود دارد. بازيكنان تيم واترپلوي مونته نگرو نيز در واقع بخشي از تيم واترپلوي يوگسلاوي سابق مي باشند كه با جدا شدن مونته نگرو از يوگسلاوي سابق اين كشور كوچك بالكان نيز هم اكنون داراي تيم قوي واترپلو دراروپاست و به همين خاطر نيز از لحاظ كيفيت بالاي ورزشي و تكنيك و تاكتيك بازي در رده صربستان و مجارستان مي باشد.

به گزارش ايربا قرار است امشب علي رغم هواي سرد و برفي بلگراد در مقابل كاخ شهرداري بلگراد مراسم استقبال و قدرداني از ورزشكاران واترپلوي صربستان و همچنين دانش آموزاني كه در المپياد بين المللي رياضي قزاقستان موفق به كسب مدال شده اند با حضور دهها هزار نفر از شهروندان بلگراد و جمعي از مقامات مسئول ورزشي و علمي صربستان برگزار شود .

براساس آداب و رسوم سنتي و ديرينه ي صرب ها ، شهروندان صرب براي قدرداني و تشويق هر چه بيشتر ورزشكاران خود بطور خودجوش از همه تيم هاي ورزشي و همچنين دانش آموزاني كه در مسابقات المپيادهاي بين المللي موفق به كسب مدال مي شوند استقبال مي كنند .

مختار شكوهي – ايران بالكان (ايربا)